web_2016reminder (Large).png

Pripomeňte si video z BIM CHALLENGE 2016

VŠETKY INFORMÁCIE NA TÉMU BUILDING INFORMATION MODELING - BIM 

Novinky

Publikované: 23.02.2017

bchweb.JPGUkáž, že si rýchlejší ako ostatní a získaj hodnotné ceny! 2. Majstrovstvá Slovenska v rýchlosti projektovania Ti prináša BIM asociácia Slovensko, Vydavateľstvo Eurostav a Stavebná fakulta STU v Bratislave v spolupráci s partnermi. Súťaž je určená pre študentov VŠ a bude sa konať 24.3.2017.

prečítať novinku
Publikované: 24.01.2017

bim kniznica.JPGDňa 13.12.2016 o 9:00 sa v zasadačke dekana na Stavebnej fakulte STU v Bratislave uskutočnilo multilaterálne stretnutie predmetom ktorého bola prezentácia koncepcie tvorby Národnej objektovej knižnice, ako základného nástroja podpory BIM projektovania.

prečítať novinku
Publikované: 25.11.2016

bim4free obr.JPGDňa 23.11.2016 sa uskutočnil už 3. ročník prednášok pre študentov VŠ. Tentokrát na Stavebnej fakulte STU v Bratislave. Prinášame Vám pár fotiek z tohto podujatia.

prečítať novinku
Zoznam noviniek

Najnovšie články

BIM.jpgDigitalizácia sa tiež spája s iniciatívou Industry 4.0, ktorá je zatiaľ u nás len pojmom často skloňovaným v blogoch. V susednom Česku Iniciatíva Stavebnictví 4.0 vychádza z unesenia vlády ČR k iniciatíve Průmysl 4.0 č. 729 z 24. augusta 2016, ktoré ukladá predsedovi vlády založiť v spolupráci s koordinátorom digitálnej agendy Českej republiky a ďalšími zainteresovanými členmi vlády do 24. novembra 2016 Alianciu Společnost 4.0 ako koordinačný mechanizmus so zapojením hospodárskych a sociálnych partnerov a zástupcov akademických a vedeckých obcí ku koordinácii agendy spojenej so 4. priemyselnou revolúciou. Ďalším príkladom je Nemecko, kde je podobná iniciatíva Planen-Bauen 4.0 funkčná už niekoľko rokov.

celý článok

4d a.JPGAsi by ste hľadali dlho, kým by ste narazili na niekoho, kto ešte o aditívnej výrobe (tiež označovaná ako 3D tlač) nepočul. Táto technológia, resp. téma ako taká,  je veľmi populárna a dnes si 3D tlačiareň dokážete zabezpečiť pod 1000€, čím sa stáva dostupnou širšiemu spektru užívateľov. Dokonca si môžete takúto tlačiareň poskladať doma z komponentov sami, softvér je k dispozícii na voľné stiahnutie. Ak by ste hľadali niekoho, kto Vám vysvetlí rozdiel medzi aditívnou výrobou a 3D tlačou, už to bude trocha ťažšie. A čo takto 4D tlač? Aké má uplatnenie vo výstavbe?

celý článok

vr picture.JPGDňa 14.12.2016 sa v priestoroch Startup centra TUKE uskutočnil prvý meetup na ktorom boli prezentované aktuálne dostupné technológie virtuálnej reality s praktickými ukážkami aplikácie týchto technológií v praxi. Akcia bola organizovaná spoločnosťou VIZUALIZACKY s.r.o. (inkubátor TUKE, Stavebná fakulta TUKE) a tímom DimensionLab (Banícka fakulta TUKE)

celý článok
Zoznam článkov
website statistics StatCounter