Príručky ALLPLAN: Všetko o BIMe prehľadne na jednom mieste

Spoločnosť Allplan patrí k predným spoločnostiam, ktoré sa zaoberajú implementáciou BIM, poradenstvom, podporou, ale aj osvetou. Pre tieto účely pripravili odborníci spoločnosti Allplan prehľadné príručky, ich cieľom je sprístupniť užívateľom BIM, jeho základné princípy a na konkrétnych projektoch ukázať, ako funguje a aké výhody prináša. Aktuálne Allplan ponúka na preštudovanie štyri nové príručky: BIM User Guide, BIM Management Guide, BIM Office Implementation Guide a BIM Project.


BIM User Guide je príručka, ktorá otvára tému BIM, a je určená všetkým užívateľom, ktorí sa chcú zrozumiteľnou formou dozvedieť, čo presne je Building Information Modeling. Záujemcovia dostanú všetky dôležité informácie o základných princípoch a filozofii metodiky BIM.

Príručka BIM Management Guide ponúka na preštudovanie materiály, ktoré oslovia predovšetkým manažérov, ktorí sa zaujímajú o integráciu BIMu do svojich projektov, a chcú sa zoznámiť s jeho výhodami a prínosmi. Ako kľúčový aspekt BIMu je tu akcentovaná predovšetkým schopnosť konkurovať v medzinárodnom prostredí.

BIM Office Implementation Guide sa venuje pridanej hodnote BIMu, ktorú demonštruje na príklade projekčnej kancelárie. Táto príručka upozorňuje na to, že už veľa zadávateľov vyžaduje BIM pre verejné zákazky, pričom niekoľko štátov už vytvorilo aj príslušné zákonné predpisy pre tieto zákazky.

BIM Project Guide se zaoberá konkrétnym nasadením a uvedením BIM do praxe a ukazuje, ako a prečo úspešne presadiť použitie BIM. Rovnako tu nájdete praktické odporúčania, ktorá sa týkajú výmeny dát, definície zodpovedností či nastavenia kontinuity spolupráce všetkých zúčastnených.Neprehliadnite
Najnovšie články
Archív
Sledujte nás
  • Facebook BIM asociácia Slovensko
  • YouTube BIM asociácia Slovensko
ZAKLADAJÚCI ČLENOVIA
RIADNI ČLENOVIA
Arkance_CADStudio_logo.png
Tekla-A-Trimble-Solution-Vertical-Color-
IDO Hutny projekt.png
Morocz tacovsky biele bez pozadia.png
STRABAG Pozemné a inžinierske staviteľstvo s.r.o.
STRABAG s.r.o.
LOGO BEELI.jpg
DE bez podkladu.png
PaRELI Logo.png
JANELE - LOGO_edited.png
Valbek prodex.PNG
Colas.png
logo-doprastav.jpg
eurovia logo bez pozadia.png
semmelrock bez pozadia.png
wienerberger bez pozadia.png
Systemair.png
LUCRON_bez pozadia.png
logo_dpb_vyska.png
zssk.png
Dronity_bim_logo_fix.png
logo_ingos_priehladne.png
wilo green square.png
Lansky logo bez pozadia.png
O NÁS

​BIM asociácia Slovensko združuje subjekty, ktoré sa aktívne zaujímajú o problematiku informačného modelu stavby (Building Information Model) a zaoberajú  sa implementáciou BIM do stavebnej praxe.​

KONTAKT

BIM asociácia Slovensko
Ul. 29. augusta 36/C
811 09 Bratislava

TEL.: +421910 955 539

E-MAIL: bim@bimas.sk

  • Grey Facebook Icon
  • Grey YouTube Icon